آشنایی با margin call لنداپ

مارجرین کال به معنای اخطار کسری موجودی است. هنگامی که در اثر نوسانات قیمت رمزارز، ارزش وثیقه شما از حد مشخص شده پایین‌تر بیاید margin call رخ می‌دهد.

فراخوانی اعتبار یا margin call در لنداپ

Margin call یک هشدار از طرف لنداپ به اعتبار گیرندگان است. مطابق با قوانین لنداپ، هنگامی که ارزش وثیقه شما در اثر تغییرات شدید قیمت رمزارز کاهش یابد و برابر مقدار باقی مانده از بازپرداخت اعتبار شما شود، وثیقه شما به جای بدهی از طرف لنداپ برداشت می شود. برای جلوگیری از این کار، لنداپ با تعیین margin call  به شما اطلاع می دهد تا نسبت به افزایش وثیقه خود اقدام کرده و از دارایی رمزارز خود محافظت نمایید.

آشنایی با margin call در لنداپ

راه‌حل‌های جلوگیری از نقد شدن

در این خصوص دو راه حل وجود دارد:

  1. واریز مقداری رمزارز به کیف پول لنداپ
  2. واریز یک یا چند قسط زودتر از موعد

زمانی که شما یک یا چند قسط را واریز می‌کنید، به همان نسبت رمزارز شما از کیف پول وثیقه وام به کیف پول آزاد منتقل می‌شود (کاربران می‌توانند رمزارزهای کیف پول آزاد خود را برداشت کنند). با این انتقال ارزش رمزارزهای شما نزد لنداپ از مقدار باقی مانده بازپرداخت اعتبار بیشتر شده و از لیکوئید شدن در امان می‌ماند.

با انجام هر کدام از این راه‌حل‌ها وثیقه شما نقد نمی‌شود.

نکته مهم: صرفا رمزارزی را به کیف پول واریز کنید که وثیقه شماست. به طور مثال اگر وام خود را با وثیقه اتریوم دریافت کرده‌اید فقط اتریوم واریز نمایید.

 

برای دریافت اعتبار در کمتر از چند ساعت ثبت نام کنید