وام با وثیقه رمزارز چجور وامی است؟

دارایی های رمزنگاری شده که معمولا با اسم ارزهای رمزنگاری شده شناخته می شوند، در سال 2008 توسط شخصی مستعار به نام ساتوشی ناکاموتو، که بیت کوین را پایه گذاری کرد، ظهور کرد. بعد از بیتکوین ارزهای رمزپایه دیگری نیز ایجاد شد اما همچنان بیت کوین پیشرو این حوزه است.

تا سال 2017 ، ارزش بیت کوین به 1000 دلار رسیده و در پایان همان سال ارزش آن بالغ بر 20000 دلار بود. با این حال ، ارزش بیتکوین از آن زمان تقریباً به نصف کاهش یافت و در پایان سال 2019 ، بیت کوین حدود 10 هزار دلار ارزش داشت.

بیتکوین طلای دیجیتال

با رشد فزاینده فناوری بلاکچین و گسترش رمزارزها، افراد بیشتری پول خود را در این حوزه سرمایه گذاری می کنند، زیرا بلاکچین و قابلیت هایش یکی از جالب ترین ابتکارات زمان ما است.

امور مالی و به ویژه لندتک، یکی از بخش هایی است که از رمزارزها بهره می برد. طی چند سال گذشته، اعتبار با وثیقه رمزارز، توجه بیتکوینرهای زیادی را به خود جلب کرده است و اکنون به طور فزاینده ای تبدیل به یک نیاز اصلی در امور بانکی و همچنین سرمایه گذاران نهادی شده است.

وام های با وثیقه بیتکوین دقیقاً مانند وام های معمولی با اتصال وام گیرندگان به وام دهندگان از طریق یک بستر آنلاین کار می کند. به جای چک، سفته، ضامن و ...، از رمزارزها به عنوان وثیقه استفاده می شود.

ارزش بیتکوین در مقایسه با ارزش ریال

در هسته اصلی وام های با وثیقه رمزارز یک مفهوم نسبتاً ساده وجود دارد: وام گیرندگان می توانند از دارایی های رمزنگاری شده خود به عنوان وثیقه برای گرفتن اعتبار خرید استفاده کنند.

احتمالاً تا الان متوجه شده اید که این نوع وام ها، ابتکاری قدرتمند هستند که طیف گسترده ای از قابلیت ها و مزایا را برای افراد مختلف باز می کند.

وام دهی در بازارها چقدر مهم است؟

در سطح بنیادی ، بازارهای اعتبار و وام با وثیقه کریپتو مقدار کار مولد را افزایش می دهند و به وام گیرندگان امکان دسترسی به ارزش فعلی رمزارزهایشان را می دهد. این یک فرصت عظیم برای بازارهای رمزارز و کاربران آن است. کاربران دو گزینه در مورد نحوه استفاده از رمزارزهای خود دارند: hodl یا تجارت.

just hold it

با ظهور وام های با وثیقه رمزارز، وام گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه به بانک ها و موسسات، اعتبار ریالی خرید دریافت کنند که مزیت مهمی برای هودلرهای شخصی است. باید توجه داشت که در این مدل، وام ها شما برای دریافت وام باید از قبل سرمایه داشته باشید.

 

برای دریافت اعتبار در کمتر از چند ساعت ثبت نام کنید